XTB zaoferuje akcje i fundusze ETF

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 15-03-2018, 22:00

X-Trade Brokers rozszerza swoją ofertę o akcje rzeczywiste i fundusze ETF. Broker zaoferuje instrumenty finansowe z GPW oraz giełd zagranicznych.

Klient giełdowego brokera, który skupiał się do tej pory na instrumentach typu CFD i foreksie, będzie mógł zrealizować comiesięcznie, bez prowizji, do pięciu transakcji o nominalnej wartości do 30 tys. EUR. Przy kolejnych transakcjach pobierane będą koszty prowizji. W ofercie XTB znajdą się instrumenty finansowe m.in. z GPW, NYSE, NASDAQ, LSE czy Deutsche Borse.

Wyświetl galerię [1/2]

Omar Arnaout

Fot. Marek Wiśniewski

— Oferujemy naszym klientom możliwość inwestowania w ponad 1500 akcji i 200 funduszy ETF [pasywnie zarządzane, o opłatach znacznie niższych niż w tradycyjnych funduszach inwestycyjnych — red.] z 16 globalnych rynków giełdowych. Daje to możliwość realizacji różnorodnych strategii inwestycyjnych, przy wykorzystaniu jednej, zintegrowanej platformy transakcyjnej, co znacznie obniży koszty inwestycji oraz umożliwi szybszą realizację zleceń — mówi Omar Arnaout, prezes zarządu X-Trade Brokers Domu Maklerskiego.

Koszty prowizji, o których mowa, to 0,12 proc. na akcje denominowane w EUR, USD i GBP (przy minimalnej transakcji na 10 USD, EUR lub GBP; w Polsce i Czechach prowizja za 6 i kolejne transakcje wyniesie 0,2 proc. przy minimalnej transakcji na 25 PLN lub 350 CZK; na giełdach nordyckich opłaty wyniosą 0,12 proc. przy transakcji o wartości minimum 150 DKK (Dania), 150 NOK (Norwegia) 150 SEK (Szwecja) i 15 EUR (Finlandia).

„Kupione akcje i ETF-y inwestorzy będą mogli wykorzystać jako depozyt zabezpieczający na kontraktach CFD. XTB oferuje także możliwość wypłaty środków tuż po zamknięciu pozycji, a nie typowo dla transakcji giełdowych w czasie T+2” — głosi komunikat brokera.

Handel instrumentami finansowymi z nowej oferty XTB ma być możliwy na platformie xStation5.

— Wykorzystując doświadczenie w tworzeniu i rozwijaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla rynków finansowych, chcemy zaproponować naszym klientommożliwość inwestowania na różnych rynkach — dodaje Omar Arnaout.

Jak podkreśla spółka, oprócz rozwoju działalności w Europie interesują ją także rynek latynoamerykański. W ubiegłym roku broker wycofał się natomiast z rynku tureckiego, bo po zmianach regulacyjnych działalność stała się nieopłacalna.

Notowane na GPW akcje XTB odrobiły blisko 100 proc. od listopadowego dołka wyznaczonego po artykule „Pulsu Biznesu”, opisującym złożenie przez KNF zawiadomienia do prokuratury. Kurs na poziomie około 6 zł to wciąż o wiele mniej od ceny z debiutu, kiedy akcje spółki sprzedawano po ponad 11 zł. W 2017 r. XTB zanotowało 270,7 mln zł przychodów i 93 mln zł zysku netto. Rok wcześniej było to — odpowiednio — 250,6 i 77,7 mln zł. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu