XTPL chce wyjść z NewConnect

opublikowano: 12-12-2017, 22:00

Spółka technologiczna zawarła umowę z kancelarią prawną, która ma doradzać w procesie przejścia z NewConnect na rynek główny warszawskiej giełdy.

Zakres umowy obejmuje m.in. przygotowanie prospektu emisyjnego. W planach jest zawarcie umowy z domem maklerskim i zwołanie NWZA, które będzie głosować nad ubieganiem się o dopuszczenie do obrotu na GPW. Po zmianie rynku notowań XTPL rozpocznie też prace nad dual listingiem na rynku Open Market, działającym przy Deutsche Boerse we Frankfurcie.

„Da to XYPL dostęp do ponad tysiąca inwestujących w małe spółki nie tylko z krajów niemieckojęzycznych, ale również z Francji, Beneluksu, Skandynawii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Ponadto znacznie zwiększy rozpoznawalność spółki wśród potencjalnych partnerów biznesowych i inwestorów branżowych” — komentują analitycy East Value Research. Kapitalizacja spółki to 103 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu