Yellen wsparła wzrosty na Wall Street

opublikowano: 11-02-2014, 22:08

Amerykańskie rynki akcji kontynuowały we wtorek wzrostową tendencję. Czwarty dzień wzrostów tym razem wsparty został przez nową szefową Fed.

Janet Yellen w pierwszym oficjalnym wystąpieniu publicznym przed Kongresem nie zaskoczyła niczym negatywnym, co pozytywnie zostało odebrane przez handlujących akcjami. Potwierdziła, że Rezerwa Federalna, będzie nadal stymulować gospodarkę (poprawiła się jej zdaniem sytuacja na rynku nieruchomości i pracy), ale należy liczyć się z dalszą redukcją wartości programu skupu aktywów. Wiele zależeć będzie od wyników zapowiedzianego na marzec głębokiego przeglądu sytuacji gospodarczej.

Z istotnych danych makro, jakie we wtorek trafiły na rynek warto odnotować te o sprzedaży i zapasach hurtowników. W grudniu sprzedaż w ujęciu miesięcznym zwiększyła się o 0,5 proc. (wobec 1 proc. miesiąc wcześniej), zaś zapasy wzrosły o 0,3 proc. wobec 0,5 proc. w listopadzie.

W indeksie S&P500 zyskiwało na wartości wszystkie 10 branż. Najmocniej telekomunikacyjna i surowcowa.

W górę szły notowania koncernu Sprint. Jeden z największych amerykańskich telekomów, specjalizujący się w technologiach bezprzewodowych pochwalił się przychodami za czwarty kwartał (9,14 mld USD), które zdecydowanie przebiły oczekiwania analityków.

Na północ (według giełdowej nomenklatury) podążał też kurs akcji General Motors. Potentat rynku motoryzacyjnego odnotował w styczniu wzrost sprzedaży w Chinach o 12 proc. do rekordowego poziomu ponad 348 tys. sztuk. Miesięczne dostawy jednej z marek, Buicka wzrosły o 16 proc. i po raz pierwszy przekroczyły poziom 100 tys.

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 1,22 proc. S&P500 zyskiwal 1,11 proc. zaś Nasdaq 1,03 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy