Z Chin do Europy

opublikowano: 18-06-2015, 00:00

Grupa PKP Cargo i Zhengzhou International Hub z chińskiej prowincji Henan utworzą spółkę joint venture do transportu koleją kontenerów między Środkowymi Chinami a Europą.

Najważniejsza dla tego przedsięwzięcia jest rozbudowa należącego do PKP Cargo suchego portu w Małaszewiczach na granicy polsko-białoruskiej. W efekcie liczba pociągów z Chin do Europy współobsługiwanych przez PKP Cargo może wzrosnąć do 300 rocznie. Podpisany 16 czerwca w Warszawie list intencyjny określa zakres i warunki współpracy PKP Cargo i Zhengzhou International Hub.

W utworzonej w ciągu trzech miesięcy spółce joint venture obejmą po 50 proc. udziałów. Opracuje ona biznesplan inwestycji w centrum logistycznym w Małaszewiczach. Chodzi o przystosowanie go do przeładunku większej liczby kontenerów z Chin i świadczenia dodatkowych usług, np. magazynowania i konfekcjonowania.

Dzięki temu Małaszewicze mogą się stać głównym hubem dla kontenerów przewożonych koleją między Chinami a Europą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu