Z Deutsche Banku do banku centralnego Chin

Ma Jun, główny ekonomista ds. Chin w Deutsche Banku jest o krok od objęcia stanowiska głównego ekonomisty banku centralnego Chin, informuje The Wall Street Journal.

Ma jest jednym z tych ekonomistów, którzy najbardziej optymistycznie oceniają perspektywy chińskiej gospodarki, podkreśla amerykański dziennik. Kiedy wielu ekonomistów spodziewa się spowolnienia tempa wzrostu gospodarczego Chin do ok. 7,5 proc. w tym roku, Ma przekonuje, że dzięki reformom wzrośnie ono do 8,6 proc. Jest znany jako zwolennik polityki banku centralnego Chin. Cieszy się uznaniem zarówno wśród przedstawicieli władz, jak i zwykłych Chińczyków. W styczniu Ma był jedynym ekspertem z zagranicznego banku inwestycyjnego, zaproszonym na spotkanie z premierem Chin w sprawie polityki gospodarczej w 2014 roku. W chińskim serwisie społecznościowym Weibo wpisy Ma śledzi 1,4 mln ludzi.

Ma wcześniej pracował m.in. w Międzynarodowym Funduszu Walutowym i Banku Światowym. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Wall Street Journal

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Z Deutsche Banku do banku centralnego Chin