Czytasz dzięki

Z dotacją na podbój nowych rynków

DZ
opublikowano: 17-07-2019, 22:00

Rozpoczęła się ostatnia w tym roku runda konkursu z działania 1.2 „Internacjonalizacja MŚP” programu Polska Wschodnia (POPW).

Przedsiębiorcy z pięciu województw — lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego — mogą powalczyć o granty na wprowadzenie produktów i usług na nowe rynki. Beneficjenci będą mogli przeznaczyć wsparcie na opracowanie i przygotowanie do wdrożenia nowego modelu biznesowego związanego z ekspansją zagraniczną.

Granty sfinansują też koszty udziału przedsiębiorców w międzynarodowych targach, wystawach i misjach gospodarczych. Stawką w konkursie jest dotacja w wysokości 800 tys. zł — jeżeli przedsiębiorca zdecyduje się na ekspansję na co najmniej jeden rynek spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii. Jeżeli natomiast postawi tylko na kraje UE, Norwegię czy Szwajcarię, może liczyć na dofinansowanie w wysokości 550 tys. zł. Realizacja projektu nie może trwać dłużej niż 18 miesięcy. Organizatorem naboru jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

WAŻNA DATA

3.09 - do tego dnia można składać wnioski o dotacje z działania 1.2 POPW.

WIĘCEJ INFORMACJI

www.parp.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DZ

Polecane