Z GPW wieje nudą

(Artur Szymański)
opublikowano: 11-02-2005, 13:26

W dalszym ciągu niewiele się dzieje. Utrzymują się niskie obroty, nie ma dziś śladu obecności inwestorów zagranicznych na GPW. Ci którzy mieli na to nadzieje, mogą czuć się zawiedzeni. Rozczarowanie zepchnęło WIG20 na mały minus.

W dalszym ciągu niewiele się dzieje. Utrzymują się niskie obroty, nie ma dziś śladu obecności inwestorów zagranicznych na GPW. Ci którzy mieli na to nadzieje, mogą czuć się zawiedzeni. Rozczarowanie zepchnęło WIG20 na mały minus.

Na półmetku notowań obroty na spółkach z WIG20 wyniosły raptem 180 mln zł. Aktywność inwestorów jest więc mała. Mimo małego spadku nie można mówić o pogorszeniu nastrojów. Inwestorzy po prostu znów postanowili złapać oddech po wczorajszym rekordzie hossy.

Gracze myślami są już przy weekendzie. Realizacja zysków dotyka Telekomunikację Polską, gdzie obroty wynoszą około 60 mln zł. Najlepiej zachowuje się od rana PKN Orlen drożejący około 2 proc. Odbił w górę po kilku słabszych dniach PKO BP.

Na szerokim rynku tanieje Elektrim po oświadczeniu Deutsche Telekom, że wykonuje „opcję kupna” poprzez przejęcie wszystkich udziałów PTC, stanowiących własność Elektrimu. Ten zapowiedział obronę. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane