Z innogy wjedziesz na buspas

500 ładowarek i 500 e-aut — tak stołeczny carsharing widzi dostawca prądu. Będą jeździć buspasami i parkować za darmo.

„Największy carsharing w Polsce” — tak o warszawskim przedsięwzięciu mówi innogy, warszawski dostawca prądu. „Największy carsharing z naszym udziałem na świecie” — tak mówi o nim BMW, dostawca aut BMW i3 i sportowych modeli BMW i3s. System innogy, umożliwiający wypożyczenie aut, nie będzie pierwszym takim projektem w Warszawie, bo funkcjonuje już Traficar,

Od środy po Warszawie będzie jeździć 500 aut, do 500 ma też dojść liczba ładowarek zasilanych prądem „zielonym”. Panek i 4mobility. Będzie jednak pierwszym konceptem w pełni elektrycznym. Od środy po Warszawie będzie jeździć 500 aut, do 500 ma też dojść liczba ładowarek zasilanych prądem „zielonym”, czyli pochodzącym z odnawialnych źródeł energii.

— Auta będą mogły swobodnie jeździć buspasami, nie trzeba też będzie płacić za parking — podkreślał Filip Chajzer, prezenter telewizyjny promujący projekt innogy.

Klient będzie płacił 1,19 zł za minutę jazdy modelem BMW i3 i 1,49 zł za minutę jazdy modelem sportowym, nie będzie się też zajmował ładowaniem aut. Logistyką zajmie się innogy, zarządzając m.in. ładowaniem aut (średnio raz na dwa dni) i przemieszczaniem ich tam, gdzie jest zapotrzebowanie (gdyby doszło do dysproporcji). Pojazdy są ubezpieczone, a za ewentualną szkodę kierowca zapłaci do 1000 zł.

— Oferta jest skierowana do użytkowników indywidualnych, ale nie widzimy przeszkód, by z podobnego systemu korzystali klienci biznesowi. Możemy powiększać flotę — mówili przedstawiciele innogy.

Energetyczna firma nie ujawnia, ile zainwestowała w projekt carsharingu. Wiadomo jednak, że cena elektrycznych BMW w salonie zbliża się do 200 tys. zł, a koszt energii potrzebnej do ładowania — mimo że rosnący — jest w porównaniu z tą kwotą niewielki. Partnerem finansowym innogy jest m.in. ING BSK, coraz bardziej aktywny w obszarze ochrony środowiska. Od zeszłego roku bank jest partnerem Tauronu w carsharingu w Katowicach.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magda Graniszewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy