Z pliku na papier

Kamil Kosiński
opublikowano: 26-02-2010, 00:00

Przybywa informacji i dokumentów w formie cyfrowej. Badania wskazują jednak,

że przenoszenie ich na papier wcale nie ginie. Warto więc się zastanowić nad wyborem drukarki. Zwłaszcza kupowanej za prywatne pieniądze, do domu

1

Samsung SCX-4500W

Elegant w każdym calu

Cena: 930 zł

Kształt i błyszcząca czerń obudowy sprawiają, że wizualnie to urządzenie inne niż wszystkie. Z komputerem łączy się bezprzewodowo. Nie trzeba więc go chować, by nie szpeciło salonu samo lub kablem. Drukuje i kopiuje laserowo, w konwencji mono.

2

Canon Pixma Pro 9500 Mark II

Dla fotoamatorów z aspiracjami

Cena: 2999 zł

Od razu widać, że to producent mocno osadzony w branży fotograficznej. Ta atramentowa drukarka drukuje zdjęcia w formacie do A3+ lub na nośnikach o szerokości do 35,6 cm. Z powodzeniem wystarczy do przygotowania wystawy swoich zdjęć.

3

Konica Minolta Magicolor 1600W

Klasyka gatunku

Cena: 489 zł

Nie wyróżnia się niczym szczególnym wśród podobnych urządzeń innych firm — ani pod względem wzornictwa, ani wydajności. To po prostu klasyka gatunku. Jeśli jednak ktoś potrzebuje kolorowego druku laserowego, to ten sprzęt w domu może się sprawdzić.

4

Hewlett-Packard Photosmart A820

Coś jak minilab

Cena: 744 zł

Atramentowy model do drukowania zdjęć. Prawie 18-calowy ekran dotykowy pozwala na ich przeglądanie i opatrywanie komentarzem za pomocą specjalnego rysika lub klawiatury ekranowej. Komputer nie jest potrzebny. Drukarka ma czytnik kart pamięci.

5

Brother PT 7100VP

Piwniczno-strychowy pomocnik

Cena: 187 zł

Przenośna drukarka etykiet nie wydaje się zakupem do domu.

Ale za niecałe 200 zł? Za jej pomocą można ostemplować pudła lądujące w piwnicy lub na strychu. Kilka słów i bez otwierania wiadomo, co jest w środku. A jak się coś z pudła wyjmie, od razu można zmienić opis.

6

Epson B-300

Raczej biuro niż dom

Cena: 1265 zł

Całkiem szybka. Oczywiście jak na ten przedział cenowy. Wydaje się godna rozważenia jako wyposażenie domowego biura. Z naciskiem na biuro. Bo rezygnując nieco z szybkości, kolorową drukarkę laserową na prywatne potrzeby można jednak kupić dużo taniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane