Za mundurem kasa sznurem #PBdosłuchania odcinek 8

aktualizacja: 11-08-2017, 05:53

Napoleon Bonaparte powiedział, że do prowadzenia wojny potrzebuje trzech rzeczy: pieniędzy, pieniędzy i pieniędzy.

Na całym świecie wzrastają wydatki na zbrojenia, dziś zastanowimy się więc, jak na tym działaniu zarobić.

Na początek, dla poukładania spraw zasadniczych rzucimy okiem na mapę Polski, Europy i Świata zastanawiając się, czy nowa wojna jest możliwa. Jak wyglądać będzie nowy prawdopodobny konflikt opowie dr Jacek Bartosiak, prawnik, ekspert w zakresie geopolityki.

Państwo zaczyna szkolić na żołnierzy już najmłodsze pokolenie Polaków, ale sięga przecież także po pracowników firm prywatnych oferując im stały żołd za gotowość noszenia munduru, oraz ciekawe zabezpieczenia socjalne, np pełną gwarancję zatrudnienia. O tym jak nas zmieni militaryzacja społeczeństwa opowie Weronika Grzebalska, socjolożka z Polskiej Akademii Nauk.

A nieprzekonanych służbą w Obronie Terytorialnej zawsze może przekonać "męska przygoda", o której opowie Andrzej Stefaniak, podoficer, którzy jednak zrzucił mundur dla kariery tradera walutowego.

Z kolei Sławomir Kułakowski prezes Polskiej Izby Producentów na rzecz Obronności Kraju przekonywać nas będzie, że mamy świetne produkty, ale koleje reklama i marketing, zwłaszcza jeśli co chwila zmienia się nazwa koncernu zbrojeniowego...

Sukcesy się zdarzają, choć polska zbrojeniówka była na krawędzi wielkiego upadku. Teraz produkcja trwa, tylko te kryptonimy jakieś takie dziwne. O skorupiakach w ich nazwach a także utracie tradycyjnych rynków zbytu opowie Tadeusz Wróbel, dziennikarz Polski Zbrojnej.

Aby być na bieżąco z nowymi odcinkami dodaj RSS do swojej listy podcastów:
http://feeds.soundcloud.com/users/soundcloud:users:276778740/sounds.rss

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Dobrowolski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Biznesu do słuchania / Za mundurem kasa sznurem #PBdosłuchania odcinek 8