Czytasz dzięki

Za nami trudny 2014 rok

opublikowano: 26-03-2015, 00:00

KOMENTARZ PARTNERA

PAWEŁ TAMBORSKI

prezes GPW

Dla spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych wyzwaniem w 2014 r. było wypracowanie wyższych wyników, zdobycie nowych rynków czy przeprowadzenie akwizycji. Aby to osiągnąć, potrzebna była determinacja i odwaga zarządzających spółkami oraz jasna wizja rozwoju. Cieszy mnie, że w ubiegłym roku wiele publicznych spółek dokładało starań, by zarządzanie biznesem stało na najwyższym poziomie, ale także, by właściwie prowadzić relacje inwestorskie.

Odpowiednio prowadzony dialog z inwestorami indywidualnymi i instytucjonalnymi, szybkość udzielanych informacji oraz ich jakość przekładają się na lepszą percepcję spółki wśród inwestorów, a co za tym idzie — na płynność i wyższą wycenę. Właściwie prowadzone relacje stanowią nie tylko dodatkową wartość dla inwestorów, ale procentują również w sytuacjach kryzysowych. Profesjonalny program relacji inwestorskich w połączeniu z zachowaniem wysokich standardów w zakresie ładu korporacyjnego przynosi firmom wymierne korzyści.

Giełda Papierów Wartościowych, będąc zarazem spółką publiczną, jak i organizatorem obrotu, wie, jak prestiżowa i doceniana przez emitentów jest to nagroda. Cieszą nas sukcesy spółek giełdowych w zakresie relacji inwestorskich, bo doceniają to akcjonariusze i zyskuje na tym cały rynek kapitałowy, również giełda.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane