Za oceanem spadki

14-10-2013, 16:39

Indeksy w Stanach Zjednoczonych rozpoczęły poniedziałkową sesję od ostrych spadków po ubiegłotygodniowym zysku. Wszystko za sprawą przedłużającego się sporu politycznego o limit zadłużenia.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Na otwarciu sesji kurs General Motors spadł o 1 proc. po doniesieniach, że koncern PSA Peugeot Citroen planuje sprzedaż 3 mld EUR nowych akcji. Expedia traciła 7,4 proc. po tym jak Deutsche Bank obciął rating firmy.

Indeksy Standard & Poor’s 500 i Dow Jones Industrial Average rozpoczęły dzień 0,5 proc. spadkami, a Nasdaq tracił blisko 0,4 proc.

- To jest prawdziwie neurotyczny, schizofreniczny handel oparty na wydarzeniach lub ich braku w Waszyngtonie. Fakt, że rynek nie spada bardziej oznacza, że inwestorzy są przekonani o zawarciu porozumienia w ostatniej chwili, ale szarga to nerwy inwestorów – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Donald Selkin, który pomaga zarządzać aktywami o wartości 3 mld USD w National Securities Corp.

W ubiegłym tygodniu indeks S&P 500 zyskał 0,8 proc. z powodu pogłosek o możliwym tymczasowym porozumienia w sprawie zadłużenia, jednak wszelki optymizm zgasł w weekend.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Za oceanem spadki