Za Oceanem wzrosty

28-04-2014, 22:03

Poniedziałkowa sesja zakończyła się wzrostem głównych indeksów na Wall Street. Standard & Poor’s 500 odrobił wcześniejsze spadki między innymi dzięki odbiciu spółek internetowych. Traciły natomiast obligacje przed wtorkowym posiedzeniem Rezerwy Federalnej.

Rentowność 10-;etnich obligacji wzrosła o trzy punkty bazowe do 2,69 proc. Ropa odrobiła straty, a złoto straciło na wartości.

Początek tygodnia inwestorzy przywitali z optymizmem w związku z informacjami o fuzjach. Pfizer złożył ofertę przejęcia za około 58,8 mld GBP koncernu AstraZeneca, a General Electric zwiększył starania o francuski Alstom.

Negatywnie na chwilowy przebieg sesji wpłynęła decyzja Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej o nałożeniu kolejnych sankcji na Rosję w związku z sytuacją na Ukrainie. Ostatecznie przeważył optymizm.

Wśród technologicznych spółek zyskiwały również giganty. Microsoft rósł o 2 proc., a Apple o 3 proc. zyskując trzecią sesję z rzędu, w sumie 12 proc., czyli najwięcej od 2009 r.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Na finiszu sesji indeks DJ IA zyskiwał 0,54 proc. S&P500 rósł o 0,30 proc., zaś  Nasdaq w ostatnich minutach sesji osunął się pod kreskę i spadał o 0,04 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Za Oceanem wzrosty