ZA Puławy: wkrótce decyzja ws. zgazowania węgla

PAP
opublikowano: 07-12-2007, 15:23

W najbliższych dniach Zakłady Azotowe Puławy wybiorą firmę, która przygotuje dla spółki studium wykonalności projektu zgazowania węgla kamiennego - poinformował dziennikarzy członek zarządu spółki Lech Schimmelpfennig.

"W najbliższych dniach dokonamy wyboru firmy, która zajmie się opracowaniem studium wykonalności projektu zgazowania węgla" - powiedział w piątek Schimmelpfennig. Dodał, że opracowanie studium może potrwać około pół roku.

Powiedział też, że decyzja o ewentualnym rozpoczęciu inwestycji zapadnie niedługo po zapoznaniu się zarządu ze studium. Puławy szacują, że realizacja projektu zgazowania węgla trwałaby około trzy lata. Spółka spodziewa się, że instalacja zgazowania pokryłaby około połowy zapotrzebowania spółki na gaz ziemny, czyli około 450 mln metrów sześciennych w skali roku.

Zarząd ZA Puławy już zaczął rozmowy z ewentualnymi partnerami zainteresowanymi współudziałem w inwestycji. "Jest potencjalne grono trzech partnerów, którzy mogliby się zaangażować w ten projekt. Są to firmy polskie i zagraniczne" - powiedział wcześniej na konferencji członek zarządu spółki Lech Kliza.

Lech Schimmelpfennig uważa, że na razie nie ma przesłanek do podwyżki cen gazu przez PGNiG. Decyzję co dalej z cenami gazu ma podjąć w połowie grudnia prezes Urzędu Regulacji Enegetyki.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / ZA Puławy: wkrótce decyzja ws. zgazowania węgla