Za rachunek zapłacisz zegarkiem

opublikowano: 29-02-2016, 17:26

MasterCard i WISeKey umożliwią dokonywanie płatności zbliżeniowych za pomocą zegarków i innej, naszpikowanej elektroniką galanterii.

Firmy MasterCard i WISeKey poinformowały o nawiązaniu współpracy. Razem skoncentrują się na płatnościach zbliżeniowych, realizowanych za pomocą  tzw. wearables („technologie ubieralne”). W tym przypadku będą to zegarki i galanteria. 

MasterCard/WISeKey

- Nasza współpraca z WISeKey to przykład na to, jak funkcja płatności może przynieść ogromne korzyści producentom urządzeń oraz zapewnić ich klientom wygodę i bezpieczeństwo podczas zakupów.  Pracując razem, możemy połączyć nasze innowacje i doświadczenie, aby zmieniać sposób płacenia za zakupy - zapewnia Sherri Haymond, wiceprezes działu płatności elektronicznych i laboratoriów w MasterCard.

Jak dodaje Carlos Moreira, dyrektor generalna WISeKey, proponowane rozwiązania stworzą producentom luksusowych, inteligentnych zegarków i innych urządzeń typu wearables nowe możliwości handlowe i marketingowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane