Za wcześnie na przełom

Kamil Koprowicz
29-10-2012, 00:00

Twierdzi lider rankingu analityków „PB”.

Po kilku nerwowych sesjach w piątek nastroje inwestorów się uspokoiły, a wyczekiwanie widać było po mizernych obrotach. Na przełom w najbliższych dniach nie ma jednak co liczyć — mówi Zbigniew Obara z BM Alior Banku, lider rankingu analityków „PB”.

— Przez ostatnie dwa tygodnie inwestorzy dyskontowali niekorzystne położenie, w jakim znalazły się Stany Zjednoczone. Dopóki jeden z kandydatów na prezydenta publicznie nie odniesie się do kwestii wygaśnięcia wielu ulg podatkowych wraz z końcem roku, nadal będziemy mieli do czynienia z korektą — mówi Zbigniew Obara.

Zdaniem specjalisty, duży wpływ na kierunek głównych indeksów będzie miał raport z rynku pracy USA. Tu, w przeciwieństwie do poprzedniego miesiąca, można oczekiwać rozczarowań.

Analityk nie spodziewa się, że sezon wyników na GPW dołoży się do spadków głównych indeksów.

— Polski rynek akcji, w przeciwieństwie do Wall Street, zdyskontował już w dużej mierze spowolnienie gospodarcze — ocenia Zbigniew Obara. Według eksperta, wydarzeniem, które przywróci optymizm na rynkach, mogłoby być zwrócenie się Hiszpanii o pomoc finansową do Unii Europejskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Koprowicz

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Za wcześnie na przełom