Za wydobycie można już zapłacić online

Na platformie e-oplatygeolog.pl ruszył system szybkich płatności internetowych PayByNet Krajowej Izby Rozliczeniowej.

Przedsiębiorcy prowadzący koncesjonowaną działalność, na podstawie Prawa geologicznego i górniczego, w zakresie wydobywania kopalin, zobowiązani są do uiszczania w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) półrocznej opłaty eksploatacyjnej. Dotychczas jej regulowanie odbywało się wyłącznie tradycyjnymi metodami,ale teraz będzie już można płacić online — NFOŚiGW we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową (KIR), udostępnił na platformie e-oplatygeolog.pl system szybkich płatności internetowych PayByNet. Dzięki systemowi należności za eksploatację są przekazywane wprost z konta bankowego przedsiębiorcy do Banku Gospodarstwa Krajowego, który obsługuje NFOŚiGW, bez udziału pośrednika rozliczającego transakcję. Płatności można dokonywać 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu i w tym samym czasie generować Elektroniczne Poświadczenie Opłaty. Alternatywnie do e-oplatygeolog.pl, należności można także regulować za pośrednictwem elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP, gdzie również wykorzystywanyjest system PayByNet.

BĘDZIE SPRAWNIEJ: Przedsiębiorców wydobywających
kopaliny obowiązuje półroczna opłata eksploatacyjna do NFOŚiGW.
Do niedawna można ją było uiścić wyłącznie tradycyjnymi metodami,
a teraz — także online. [FOT. KGHM]
Zobacz więcej

BĘDZIE SPRAWNIEJ: Przedsiębiorców wydobywających kopaliny obowiązuje półroczna opłata eksploatacyjna do NFOŚiGW. Do niedawna można ją było uiścić wyłącznie tradycyjnymi metodami, a teraz — także online. [FOT. KGHM]

— Zintegrowanie usługi PayByNet i platformy e-oplatygeolog.pl znacznie skróci i uprości proces realizacji tych transakcji. Zminimalizuje też ryzyko błędu. Dzięki temu NFOŚiGW, w obszarze opłat wynikających z Prawa geologicznego i górniczego, spełnia założenia Programu Zintegrowanej Informatyzacji Państwa w zakresie usług związanych z bezpośrednią obsługą klientów urzędów, tj. obsługą płatności wykonywanych na rzecz urzędu — mówi Barbara Wiśniewska, główny księgowy NFOŚiGW.

Platforma e-oplatygeolog.pl przeznaczona jest dla przedsiębiorców posiadających koncesję i zobowiązanych do rozliczeń z NFOŚiGW. Jest ona dostępna dla podmiotów związanych z eksploatacją kopalin, zarówno z sektora energetyki, rud metali, kopalin chemicznych, jak również dla niewielkich podmiotów gospodarczych wydobywających kopaliny skalne, działających na obszarach wiejskich. Przedsiębiorcy, zainteresowani skorzystaniem z platformy e-oplatygeolog.pl, powinni przesłać do NFOŚiGW wniosek o nadanie loginu i kodu dostępu do portalu. Po otrzymaniu wiadomości z danymi dostępowymi wystarczy wprowadzić nadany login i hasło na stronie platformy. Bezpośrednio po zalogowaniu można korzystać ze swojego firmowego profilu i m.in. płacić przez PayByNet.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ekologia / Za wydobycie można już zapłacić online