Zabrze zachęca do biznesu

opublikowano: 11-06-2015, 00:00

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości z siecią ośrodków biznesu dla początkujących dotarły do Zabrza.

Przed młodymi przedsiębiorcami ze Śląska, którzy myślą o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej, ale wcześniej chcieliby przetestować swój koncept biznesowy w warunkach rynkowych, nie inwestując przy tym zbyt dużych pieniędzy, pojawia się nowa możliwość.

W Zabrzu uruchomiono właśnie nowy Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości (AIP). Ośrodek umożliwia otworzenie „firmy na próbę”, bez konieczności rejestrowania działalności gospodarczej i tym samym płacenia składek ZUS. To inkubator udostępnia podopiecznym swoją osobowość prawną. Bierze też na siebie wszelkie formalności prawne i rozliczenia księgowe związane z prowadzeniem biznesu. Za tak zakrojoną współpracę pobiera ok. 250 zł miesięcznie, czyli dużo mniej od rynkowej wartości podobnego pakietu.

— AIP to dobry sposób na start w biznesie. Niewiele ryzykując, możemy sprawdzić, jak nasz pomysł odnajdzie się na rynku. W razie potrzeby zawsze też możemy liczyć na mentorów, którzy pomogą dopracować biznesplan — podkreśla Mateusz Maik, dyrektor inkubatorów AIP na Śląsku.

Inkubator w Zabrzu został zlokalizowany w centrum miasta,przy ul. Wolności. Zajmuje powierzchnię 150 mkw., jest więc największym ośrodkiem AIP w województwie śląskim. Praca w nim będzie się odbywać w formule coworkingowej. Do dyspozycji przedsiębiorców udostępnione zostaną również sala konferencyjna i sala do spotkań biznesowych.

Organizowane będą też szkolenia, konferencje, spotkania z mentorami i praktykami biznesu. Zdaniem Mateusza Maika, do końca 2015 r. w inkubatorze może powstać 10-15 firm. Dyrektor śląskich AIP liczy, że już po dwóch latach ich liczba wzrośnie do ok. 40. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu