Żadnych granic

Jacek Zalewski
opublikowano: 09-01-2004, 00:00

Dwie godziny po uroczystości „Wprost”, w odległym od Victorii o pół kilometra Teatrze Polskim swoje Paszporty 2003 wręczył tygodnik „Polityka”. Taka koordynacja czasu i miejsca była niewątpliwie ukłonem w stronę gości zaproszonych przez obie redakcje. Mogli się przemieścić piechotą.

Symboliczne paszporty — wsparte dietami po 10 tys. zł — już po raz jedenasty „Polityka” wręczyła najbardziej oryginalnym artystom i twórcom kultury, poszukującym i przekraczającym granice konwencji. Otrzymali je: literatura — Wojciech Kuczok za powieść „Gnój”; film — Andrzej Jakimowski za obraz „Zmruż oczy”; teatr — Danuta Stenka za rolę w spektaklu „Zwycięstwo”; muzyka — Kuba Jakowicz za skrzypcową maestrię; plastyka — Monika Sosnowska za zaskakujące instalacje; estrada — Andrzej Smolik za animację muzyki klubowej; kreacja kultury — Marek Żydowicz za festiwal Camerimage.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Żadnych granic