Zadowolenie z danych makro trwało krótko

09-01-2009, 15:47

Indeksy amerykańskich rynków akcji spadają. Dane z rynku pracy były zgodne z oczekiwaniami, ale pokazały fatalny stan gospodarki. 

Amerykańska gospodarka przypieczętowała rok utratą 524 tys. miejsc pracy w grudniu i 2,6 mln w okresie 12 miesięcy. Tak kiepsko nie było od końca II Wojny Światowej. Stopa bezrobocia wzrosła do 7,2 proc., najwyższego poziomu od 16 lat. Dane pokazują skalę zapaści gospodarki. W grupie przecenionych spółek znalazł się KB Home. Jedna z największych amerykańskich spółek budowlanych wprawdzie zmniejszyła kwartalną stratę, ale przedstawiona przez nią ocena perspektyw na najbliższe miesiące zniechęciła inwestorów do trzymania akcji spółki. Tanieją akcje Chevron, drugiego amerykańskiego koncernu naftowego. W czwartek po sesji poinformował on, że zysk w ostatnim kwartale ubiegłego roku może być znacznie niższy od osiągniętego w kwartale poprzednim. Spada kurs Citigroup. Niegdyś największy amerykański bank poinformował, że jego bilans kwartalny obciąży 1,4 mld USD z tytułu zaangażowania w spółkę LyondellBasell, która ogłosiła w tym tygodniu bankructwo.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Zadowolenie z danych makro trwało krótko