Zagraniczne rynki akcji realizowały zyski

Artur Szymański
opublikowano: 09-05-2007, 00:00

Wtorkowa sesja na giełdach Europy Zachodniej upływała pod znakiem systematycznego osuwania się indeksów. W inwestorach zrodziła się obawa przed korektą, nieuchronną po świetnej serii pięciu dni przynoszących zyski graczom na Wall Street. O wyczerpującej się sile byków na Starym Kontynencie świadczy spadek notowań Deutsche Banku i Swiss Re, do którego doszło, choć bank i firma ubezpieczeniowa pochwaliły się dobrymi wynikami w I kwartale. Zysk netto wysokości 2,1 mld EUR jest rekordowy w historii największego banku Niemiec.

Niepokój w serca inwestorów wlał spadek notowań miedzi, spowodowany zakończeniem strajku w Peru. Analitycy uspokajają jednak, że korekta będzie płytka, a po niej kurs metalu zaatakuje ubiegłoroczny szczyt hossy.

Sesje za Atlantykiem też zaczęły się od spadków. Dziś inwestorzy czekać będą na decyzję Fedu. Analitycy liczą na to, że stopy procentowe się nie zmienią.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zagraniczne rynki akcji realizowały zyski