Zagrożone Orco

ANP
15-06-2009, 00:00

Po audycie wyniki Orco za 2008 r. nie różnią się zbytnio od wstępnych danych. Zdaniem audytora, spółka może być zagrożona.

Po audycie wyniki Orco za 2008 r. nie różnią się zbytnio od wstępnych danych. Zdaniem audytora, spółka może być zagrożona.

Orco, luksemburski deweloper, zaudytował wyniki za miniony rok. Okazało się, że tylko nieznacznie różnią się one od wstępnych danych, podanych przez dewelopera w kwietniu. Wówczas przychody wyniosły 299,9 mln EUR, a strata netto sięgnęła 390 mln EUR. Biegły rewident podkreśla, że istnieje zagrożenie dla kontynuacji działalności spółki, jeśli jej władze nie podejmą energicznych działań.

Analitycy Wood Co napisali w komentarzu, że to negatywna informacja, ale zgodna z ich opinią z marca. Wówczas obniżyli rekomendację dla Orco do "sprzedaj" i zaznaczyli, że spółka pilnie potrzebuje świeżego kapitału, by zredukować nadmierne zadłużenie (relacja długu netto do kapitału wynosi bowiem 246 proc.).

Ich zdaniem, obecnie najważniejsze będą wyniki negocjacji władz spółki z funduszem Colony Capital, który przeprowadza due diligence Orco pod kątem objęcia emisji akcji. Finał rozmów planowany jest na 22 czerwca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zagrożone Orco