Zajdel-Kurowska: Chcemy wyemitować obligacje we frankach i jenach

PAP
opublikowano: 04-02-2009, 14:11

Ministerstwo Finansów chce jak najszybciej wyemitować obligacje we frankach szwajcarskich i japońskich jenach. Wielkość emisji i data nie jest jeszcze znana - poinformowała dziennikarzy w Sejmie wiceminister finansów Katarzyna Zajdel-Kurowska.

"Chcielibyśmy jak najszybciej wyemitować obligacje w jenach japońskich i frankach szwajcarskich. W chwili obecnej są to dwie potencjalne emisje, które rozpatrujemy" - powiedziała w środę.

"Potencjalnie emisja w dolarach jest możliwa, ale w tej chwili jej nie planujemy" - dodała.

"Na wielkość potrzeb pożyczkowych państwa mogą obecnie wpłynąć dwa elementy - zmiana poziomu deficytu, która nie jest brana pod uwagę w chwili obecnej. Element najbardziej istotny to zmiana struktury finansowania. Gdyby się okazało, że musimy się finansować papierami dłużnymi krótszymi niż jeden rok, gdyby coś takiego się wydarzyło, to potrzeby pożyczkowe byłby większe (niż 155 mld złotych - PAP).(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane