Czytasz dzięki

Zakaz lotów na kolejne 2 tygodnie

opublikowano: 10-04-2020, 10:52

Do 25 kwietnia rząd wydłuży zawieszenie lotów do i z Polski. Dozwolone będzie tylko ściąganie obywateli do kraju, przewóz poczty i towarów.

Zakaz ruchu lotniczego na terytorium Polski z powodu pandemii koronawirusa został wprowadzony 15 marca 2020 r. Ostatni dzień obecnego zakazu to sobota 11 kwietnia. Rząd postanowił zakaz przedłużyć o kolejne 2 tygodnie czyli do 25 kwietnia.

„Projekt przewiduje wprowadzenie zakazu wykonywania lądowania, na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk , z wyjątkiem lądowania handlowego w celu zabrania lub pozostawienia towarów i poczty. Rozporządzenie wejdzie w życie 12 kwietnia i będzie obowiązywało przez okres 14 dni” - czytamy w uzasadnieniu projektu rozporządzenia Rady Ministrów. 

Wyjątkiem spod zakazu będzie też przywożenie samolotami do kraju obywateli polskich w ramach akcji „lot do domu”. Możliwe będzie także realizowanie lotów czarterowych ustalonych przed 15 marca przez biura podróży oraz loty zarządzone przez premiera.
Rozporządzenie nie będzie z nikim konsultowane, zostanie opublikowane w Dzienniku Ustaw i automatycznie wejdzie w życie.

Rząd stwierdza, że zakaz lotów ma „negatywny wpływ  na konkurencyjność gospodarki i przedsiębiorczość, szczególnie w zakresie przewozu lotniczego pasażerów”  lecz „brak jest możliwości oszacowania kosztów”.
 

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Polecane