Zakład o mocnego dolara

opublikowano: 12-03-2018, 22:00

Amerykańska waluta względem złotego tak słaba nie była od ponad trzech lat, ale ostatnio kurs się ustabilizował, a Bank Pekao przygotował produkt strukturyzowany dla tych, którzy chcieliby zarobić na scenariuszu odbicia notowań „zielonego”.

Do piątku 16 marca można złożyć zapis na Certyfikat Depozytowy „Mocny Dolar Plus 2” bazujący na prognozowanym wzroście kursu pary walutowej USD/PLN w perspektywie 18 miesięcy. Jak wiele tego typu produktów, także ten ma wbudowaną gwarancję kapitału w dniu wykupu, czyli 100-procentowy zwrot wartości lokaty (jej minimalna kwota to 1 tys. zł).

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Dodatkiem jest gwarantowane oprocentowanie w wysokości 1 proc. (uwaga: w skali inwestycji, a nie w skali roku), a klient zarobi, jeśli notowania USD/PLN wzrosną. Maksymalna premia z tego tytułu to 4,68 proc., a warunkiem jej otrzymania jest to, by 23 września 2019 r. średni kurs USD/PLN z tabel NBP był wyższy niż początkowy poziom, określany jako „poziom wykonania”. Nie będzie to jednak po prostu analogiczny kurs USD/PLN z 21 marca 2018 r., ale kurs powiększony o 18, do 30 groszy (ile konkretnie — okaże się w dniu emisji). Gdyby do dnia emisji kurs dolara się nie zmienił, poziom wykonania sięgałby od 3,59 do 3,71 zł i właśnie o tyle (a więc nawet o 8,8 proc.) musiałby urosnąć w półtora roku kurs USD/PLN, by klient mógł liczyć na w sumie 5,68 proc. odsetek. Przy kalkulacji kosztów trzeba uwzględnić opłatę dystrybucyjną w wysokości 0,5 proc. kapitału (5 zł od każdego wpłaconego 1 tys. zł). © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu