Zakopianka ma poślizg

  • DI
opublikowano: 28-01-2018, 22:00

Odcinek Skomielna Biała nie powstanie w drugiej połowie roku

Nowy odcinek zakopianki Skomielna Biała — Chabówka o długości 6 km miał zostać oddany do użytku w drugiej połowie roku. Wszystko wskazuje na to, że nie zostanie.

— Wykonawca wystąpił z roszczeniami w związku z trudnościami, jakie zastał na placu budowy, i zażądał wydłużenia terminu o rok – poinformował Marek Chodkiewicz, wiceminister infrastruktury. Na kolejnych górskich odcinkach nie ma większych problemów. Zaawansowanie budowy odcinka Naprawa — Skomielna Biała wynosi 14 proc., a droga ma być gotowa na przełomie lat 2020/21.

To najtrudniejszy odcinek trasy z uwagi na tunel budowany w masywie góry Mały Luboń. Koszt budowy dwukomorowego tunelu o długości 2,6 km szacowany jest na około 1 mld zł. Zaawansowanie budowy odcinka Lubień — Naprawa o długości 7,6 km wynosi 36,4 proc. Powinien zostać zakończony w październiku tego roku. Odcinek tunelowy wykonuje włoska firma Astaldi, odcinek Lubień — Naprawa polsko-ukraińskie konsorcjum: IDS-BUD i Korporacji Altis Holding z Kijowa, a odcinek Skomielna Biała — Rabka-Zdrój włoska firma Salini.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy