Zakupy przechodzą do sieci

Aleksandra Łukaszewicz
  • Aleksandra Łukaszewicz
opublikowano: 19-01-2021, 13:56
aktualizacja: 19-01-2021, 15:04

Ponad jedna trzecia Polaków korzysta z e-commerce częściej niż przed pandemią.

Zamknięcia centrów handlowych, godziny dla seniorów oraz obawa przed zarażeniem się w sklepach stacjonarnych wpłynęły na popularność zakupów online. 36 proc. ankietowanych przez Santander Consumer Bank deklaruje, że kupuje przez internet częściej niż przed pandemią. Większość tej grupy to osoby młode (60 proc. przed 30-tym rokiem życia), ale do zakupów przez internet przekonują się także seniorzy. Co dziesiąta osoba w grupie wiekowej 60-69 deklaruje, że korzysta z tego kanału częściej niż dotychczas. Wpływ na regularność zakupów ma także zasobność portfela - 76 proc. osób z grupie zarabiających powyżej 5 tys. zł kupuje w sieci częściej niż wcześniej. Dla porównania w grupie zarobkowej do 2 tys. zł miesięcznie takich konsumentów jest tylko 22 proc.

Za internetowe zakupy Polacy najczęściej płacą przelewem internetowym (34 proc.), a 27 proc. korzysta z Blika. Dużą popularnością nadal cieszy się tradycyjna forma płatności gotówką przy odbiorze - stosuje ją 32 proc. badanych.

19 proc.

Tylu ankietowanych Polaków okazji zakupowych szuka wyłącznie w internecie.

46 proc.

Tyle osób z grupy, która w czasie pandemii częściej kupuje w sieci, stanowią mieszkańcy metropolii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane