Czytasz dzięki

Zakupy w sieci? Najczęściej w biurze

opublikowano: 19-02-2020, 22:00

Nawet połowę zakupów internetowych w Polsce robi się w godzinach pracy.

Dla zagranicznych internautów czas wolny od pracy — między godz. 18 a 24 — jest zdecydowanie najlepszy na zakupy w sieci. Polacy wolą odwiedzać e-sklepy, kiedy siedzą w biurze — wynika z raportu Worldpay Gobal Online Shopper Report, który powstał na podstawie odpowiedzi 19 tys. osób z pięciu kontynentów.

Przed południem mieszkańcy innych krajów dokonują zakupów prawie dwa razy rzadziej od nas (16 do 29 proc.). Po południu różnica ta jest już jednak wyraźnie mniejsza (30 do 35 proc.). Nawet połowa e-zakupów polskich internautów w 2019 r. została zrealizowana w godzinach pracy — ujawnia firma Blue Media, oferująca obsługę transakcji elektronicznych i wsparcie sprzedaży online.

25082f04-4285-11ea-b77f-2e728ce88125
Stać cię na więcej
Newsletter autorski Mirosława Konkela
ZAPISZ MNIE
Stać cię na więcej
autor: Mirosław Konkel
Wysyłany raz w tygodniu
Mirosław Konkel
Jesteś lepszy, niż ci się wydaje, ale nie tak dobry, jak mógłbyś być. Zapisz się na newsletter - znajdź inspiracje i odpowiedzi na ważne pytania.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu