Załamanie na Wall Street

opublikowano: 25-09-2014, 19:38

Główne indeksy na Wall Street notowały największe od dwóch miesięcy spadki. Apple przeżywa kryzys tuż po premierze nowych produktów.

Kurs Apple załamał się o blisko 3 proc., co przełożyło się na indeks Standard & Poor’s 500, który tracił najwięcej od kwietnia. Biogen i TripAdvisor traciły co najmniej 3,3 proc., ponieważ inwestorzy wyprzedawali akcje spółek, które najwięcej zyskały na rynku byka. Allegheny Technologies stracił 5,5 proc. wraz ze spadkami notowań metali.

Ostatecznie S&P500 zakończył czwartkową sesję 1,62 proc. spadkiem. Dow Jones stracił 1,53 proc. zaś technologiczny Nasdaq poszedł w dół aż o 1,94 proc.

Bloomberg

- W każdej chwili możemy spodziewać się 5-procentowej korekty, jeśli dojdzie do zbiegu odpowiednich czynników, które wpłyną na nastroje inwestorów lub czynników geopolitycznych, które wymkną się spod kontroli. Akcje nie są już niedowartościowane. Słychać pogłoski, że rosyjska Duma autoryzował konfiskatę zagranicznych inwestycji, Apple dołuje sektor technologiczny, a zamówienia na dobra trwałego użytku pokazały się bardzo słabe – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Marshall Front, dyrektor do spraw inwestycji w Front Barnett Associates LLC.

Wszystkie te wydarzenie wpłynęły na niesamowity wystrzał indeksu VIX, nazywanego indeksem strach. W pewnym momencie zyskiwał on na wartości nawet 20 proc., co jest największą zwyżką od lipca. W środę indeks spadł o 11 proc., po tym jak w ciągu trzech poprzednich dni zyskał 24 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane