Zalando zbuduje nowy magazyn w Polsce

opublikowano: 06-05-2021, 09:40

Niemiecki potentat internetowego handlu odzieżą ogłosił plan dodania pięciu nowych magazynów do 2023 roku. Jeden z nich powstanie w Polsce, wynika z informacji podanej przez Reutersa.

Niemiecka spółka ogłosiła w czwartek, że aby osiągnąć cel, którym jest zdobycie ponad 10 proc. europejskiego rynku odzieżowego, w tym roku otworzy dwa nowe magazyny w Rotterdamie i Madrycie i zacznie budowę trzech w Polsce, Francji i Niemczech. Obecnie ma 10 centrów realizacji zamówień w Europie, w tym trzy w Polsce.

Zalando jest jedną z firm, które korzystają z boomu e-commerce wywołanego przez pandemię. W pierwszym kwartale spółka zwiększyła sprzedaż o 47 proc. do 2,24 mld EUR. Zysk operacyjny sięgnął 93,3 mln EUR. Zalando pochwaliło się największym od ośmiu lat wzrostem liczby klientów. Tylko aktywnych ma 41,8 mln.

Zalando spodziewa się obecnie 26-31 proc. wzrostu przychodów w tym roku i 400-475 mln EUR zysku operacyjnego. Wcześniejsza prognoza mówiła o wzroście przychodów o 24-29 proc. i 350-425 mln EUR zysku operacyjnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane