Założyciel YouTube inwestorem zespołu Formuły 1 

PAP
20-08-2009, 11:39

Głównym inwestorem amerykańskiego zespołu Formuły 1, który rozpocznie starty od sezonu 2010 został miliarder Chad Meredith Hurley, jeden z założycieli portalu internetowego YouTube.

"To dla mnie zaszczyt, że będę miał możliwość budowy amerykańskiego zespołu Formuły 1, pierwszego od ponad czterdziestu lat. Udział w tym projekcie jest wyzwaniem, będę chciał pomóc w stworzeniu wizji teamu i ustaleniu strategii firmy na najbliższe lata" - powiedział przebywający w Walencji, gdzie w niedzielę zostanie rozegrany wyścig o Grand Prix Europy, Chad Hurley.

33-letni Hurley był współwłaścicielem YouTube przez 1,5 roku, później portal został sprzedany korporacji będącej właścicielem Google za 1,65 mld dolarów.

Team US F1, który ma swoją bazę w Charlotte w Północnej Karolinie, będzie w bolidzie używał silników Cosworth. Nadal trwają prace konstrukcyjne przy samochodzie, na razie nie podjęto także decyzji, jacy kierowcy będą jeździli w nowym teamie. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Motoryzacja / Założyciel YouTube inwestorem zespołu Formuły 1