Żaluzje z Czechowic na parkiecie

Anna Pronińska
opublikowano: 30-01-2008, 00:00

Vertex będzie pierwszym producentem żaluzji i rolet zewnętrznych na giełdzie. Poprosi inwestorów o 20 mln zł.

Vertex będzie pierwszym producentem żaluzji i rolet zewnętrznych na giełdzie. Poprosi inwestorów o 20 mln zł.

Vertex, producent żaluzji, rolet zewnętrznych i materiałowych, bram garażowych oraz markiz i moskitier z Czechowic-Dziedzic, planuje giełdowy debiut jeszcze w tym półroczu.

— Prospekt złożyliśmy do Komisji Nadzoru Finansowego 21 listopada — mówi Katarzyna Sikora-Jodłow-ska, dyrektor finansowy Verteksu.

W ramach oferty spółka zamierza zyskać około 20 mln zł, które przeznaczy m.in. na budowę zakładu produkcyjnego. Hala o powierzchni 7 tys. mkw. powstanie w Bielsku-Białej. Budowa ma ruszyć w marcu.

Za pieniądze z rynku Vertex zamierza również kupić maszyny i urządzenia.

W planach spółki, która produkuje pod indywidualne zamówienie, jest też zdobycie nowych rynków w Europie. Obecnie ekspor-tuje do Czech, Austrii i na Ukrainę. Chce też rozszerzyć sieć sprzedaży w Polsce, obejmującą dziś 17 biur i 22 au- toryzowane przedstawicielstwa oraz trzy spółki zależne.

Vertex szacuje, że w bardzo rozdrobnionym kra- jowym rynku tzw. technik osłonowych ma udział blisko 10-procentowy. W 2006 r. firma miała 30,4 mln zł przychodów i 1,1 mln zł zysku netto.

Vertex będzie jedynym na GPW producentem żaluzji i rolet zewnętrznych, ale niejedynym wytwórcą rolet materiałowych. Na początku tygodnia giełdowy Budvar Centrum specjalizujący się w stolarce z PCV,0 poinformował, że w najbliższym czasie rozpocznie produkcję rolet materiałowych wewnętrznych. Rolety materiałowe produkuje również giełdowa Decora.

10

proc. Taki jest udział Verteksu w krajowym rynku tzw. technik osłonowych...

3

...a tyle spółek znajduje się w grupie Vertex. Jedna z nich działa w Czechach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane