Zamienia zardzewiały metal w miliony

ŁO, cnbc.com
opublikowano: 16-10-2013, 13:48

Ostatnio pisaliśmy o tym, że stare Ferrari są rozchwytywane przez kolekcjonerów i inwestorów. Sporo zarabiają też osoby, które takie auta potrafią przywracać do życia.

Telewizja CNBC pokazała człowieka, który zamienia kupę metalu w miliony dolarów. Trudno uwierzyć w to, że miliarderzy kierują swoje prywatne odrzutowce do Neenah w stanie Wisconsin, ale tak właśnie jest. Bogacze oczekują nawet półtora roku w kolejce do garażu firmy Motion Products. 

Zobacz więcej

Stare Ferrari są ostatnio w cenie FOT. Bloomberg

Właściciele zabytkowych, ale zaniedbanych starych Ferrari korzystają z usług Wayne'a Obry, czołowego specjalisty w USA, który zajmuje się restaurowaniem Ferrari. Właściciel zakładu nie chce mówić o pieniądzach, ale wiadomo, że odnowienie starego Ferrari to koszt od pół miliona dolarów w górę.  

Większość klientów Wayne'a decyduje się na odrestaurowanie pojazdu, bo jest to ich hobby, nie myślą o potencjalnych zyskach. Jeden z pojazdów, które znalazły się w garażu tego "magika Ferrari" został jednak niedawno sprzedany na aukcji za blisko 13 mln USD.  

Z kolei na początku października świat obiegła informacja, że pewien kolekcjoner zdecydował się kupić Ferrari 250 GTO z 1963 za 52 mln USD. Tym samym mały sportowy wóz stał się najdroższym autem w historii.  

Zobacz materiał wideo nakręcony w warstacie Motion Products >>

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Zamienia zardzewiały metal w miliony