Zamówienia na ciężarówki Volvo spadły o 45 proc.

opublikowano: 18-10-2019, 10:40

Volvo poinformowało o dużym kwartalnym spadku zamówień na ciężarówki. Prognozuje dalszy spadek popytu na nie w przyszłym roku zarówno w Europie jak i Ameryce Północnej, informuje Reuters.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Volvo, drugi pod Daimlerze producent ciężarówek na świecie, poinformował o spadku zamówień na nie o 45 proc. Dane są gorsze niż oczekiwano, bo analitycy prognozowali spadek o trochę powyżej 30 proc. Szwedzki koncern nie spodziewa się poprawy w bliskiej przyszłości. Prognozuje, że rynek ciężarówek spadnie w 2020 roku o ok. 14 proc. w Europie i 29 proc. w Ameryce Północnej. Analitycy Citigroup prognozowali, że Volvo zapowie spadek europejskiego rynku o 11 proc., a północnoamerykańskiego o 25 proc. To dwa rynki, gdzie szwedzki koncern generuje większość zysków. 

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy