Zapisy na obligacje Alior Banku ruszą 21 IV

ISBNews
opublikowano: 19-04-2016, 17:40

Zarząd Alior Banku ustalił ostateczne warunki obligacji serii P1B, emitowanych w ramach drugiej publicznej oferty adresowanej do szerokiego kręgu inwestorów, w tym inwestorów indywidualnych. Maksymalna liczba obligacji proponowanych do nabycia wynosi 70 000, a ich łączna maksymalna wartość nominalna 70 mln zł.

 Zapisy na obligacje będą przyjmowane od 21 do 28 kwietnia 2016 r., a przewidywany dzień emisji to 16 maja, podał bank.

"Obligacje są oprocentowane według zmiennej stopy procentowej będącej sumą stopy bazowej WIBOR 6M i marży wynoszącej 3,0% w skali roku, począwszy od drugiego okresu odsetkowego. W pierwszym okresie odsetkowym stopa procentowa jest stała i wynosi 5,0% w skali roku. Obligacje są ośmioletnie, z dniem wykupu przypadającym 16 maja 2024 r." - czytamy w komunikacie.

Maksymalna liczba oferowanych obligacji jest skorelowana z obecnymi przewidywaniami dotyczącymi potrzeb banku w zakresie pozyskiwania w najbliższym okresie środków uzupełniających fundusze własne (Tier II), podano także.

Zapisy na obligacje będą przyjmowane w okresie od 21 do 28 kwietnia 2016 r. Przewidywany przydział akcji to 29 kwietnia, dzień emisji - 16 maja, zaś przewidywany termin dopuszczenia obligacji do obrotu - 30 maja br.

Bank podał, że przydział obligacji zostanie dokonany z pierwszeństwem dla inwestorów składających zapisy w pierwszych dniach subskrypcji. W przypadku nadsubskrypcji, termin zapisów zostanie skrócony, a zapisy złożone od dnia, w którym liczba obligacji objętych zapisami przekroczy oferowaną pulę obligacji, zostaną proporcjonalnie zredukowane.

"Odsetki od obligacji naliczane są od pierwszego dnia okresu subskrypcji. W związku z powyższym cena emisyjna jednej obligacji w pierwszym dniu przyjmowania zapisów wynosi 1 000,00 zł i wzrasta z każdym kolejnym dniem, aż do 1 000,96 zł w dniu 28 kwietnia 2016 r." - czytamy dalej.

Bank zamierza ubiegać się o dopuszczenie i wprowadzenie obligacji do obrotu na rynku regulowanym Catalyst prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych.

Alior podał, że decyzję o emitowaniu obligacji podjął w celu zwiększenia poziomu kapitału Tier II w rozumieniu przepisów Rozporządzenia CRR. Po uzyskaniu zgody KNF, obligacje zostaną zakwalifikowane jako instrumenty w kapitale Tier II, a środki z emisji będą wliczane do kapitału Tier II banku.

Pod koniec ub.r. rada nadzorcza Alior Banku wyraziła zgodę na otwarcie publicznego programu emisji obligacji podporządkowanych do łącznej wartości nominalnej 800 mln zł.

Wszystkie obligacje serii P1A zaoferowane w ramach pierwszej publicznej oferty o wartości 150 mln zł zostały objęte zapisami już pierwszego dnia subskrypcji. Stopa redukcji obligacji wyniosła 66,25%. Ponad 86,6% zapisów na obligacje złożyli inwestorzy indywidualni.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 40 mld zł na koniec 2015 r.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane