Zapłacą za pomysły na biznes

opublikowano: 19-02-2013, 00:00

Krajowa Izba Gospodarcza z partnerami szuka młodych innowacyjnych. Przed najlepszymi otworzy się furtka do biznesu.

Do 11 marca 2013 r. Krajowa Izba Gospodarcza, SpeedUp Group, LMS Invest i Idea Bank przyjmują zgłoszenia do konkursu „Młodzi innowacyjni”. Wspólna inicjatywa na wyłonić najlepsze projekty biznesowe, a przedsiębiorcom pomóc we wprowadzeniu ich na rynek. Konkurs realizowany jest dwutorowo. Pierwsza ścieżka (Best startup idea) skupia projekty będące dopiero w fazie pomysłu.

Zakwalifikowani do niej uczestnicy powalczą o zaproszenie do Akademii Biznesu prowadzonej pod auspicjami Leszka Czarneckiego oraz opiekę Inkubatora Przedsiębiorczości Idea Banku. Druga ścieżka (SpeedUp your startup) to opcja dla już istniejących start-upów, co oznacza, że zakwalifikowane mogą do niej zostać zespoły, które rozpoczęły już realizację swoich projektów i prowadzą jej komercjalizację, jednak nie dłużej niż rok.

Nagrodą w tej kategorii jest inkubacja i wsparcie kapitałowe SpeedUp Group i należącego do grupy funduszu LMS Invest (wcielenie nastąpi, jeśli pomysł okaże się wystarczająco atrakcyjny biznesowo).

— Kategoria, której partnerujemy, przeznaczona jest dla start-upów, które wyszły już z fazy pomysłu i poszukują finansowania — mówi Tomasz Czapliński, prezes LMS Invest.

Szansę na inkubację, a także kapitał, może otrzymać maksymalnie po 10 zespołów z każdej kategorii. Wcześniej jednak uczestnicy konkursu (po 30 wybranych projektów) wezmą udział w dwudniowych warsztatach, podczas których będą mogli dopracować swoje koncepty pod okiem ekspertów i przedstawicieli biznesu.

Aplikacje do konkursu „Młodzi innowacyjni” można przesyłać wyłącznie za pomocą formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie internetowej minnowacyjni.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu