Zapytaj eksperta: skąd pieniądze na kwiaciarnię

AJ
02-07-2010, 10:22

Chcesz zdobyć dotacje ale nie wiesz jak? Masz wątpliwości, który konkurs jest dla Twojej firmy? Wyślij pytanie na eurokasa@pb.pl. Zdobędziemy dla Ciebie odpowiedź eksperta.

Pytanie czytelnika „Pulsu Biznesu”:

Bogusława Mazurek, menedżer w dziale doradztwa europejskiego Accreo Taxand
Zobacz więcej

Bogusława Mazurek, menedżer w dziale doradztwa europejskiego Accreo Taxand

Czy moja kwiaciarnia, którą prowadzę od pięciu lat, może dostać dofinansowanie na rozszerzenie działalności? Mam firmę jednoosobową, mieszczącą się w Żurawicy koło Przemyśla w województwie podkarpackim. Jestem ubezpieczony w KRUS.

Odpowiada Bogusława Mazurek, menedżer w dziale doradztwa europejskiego w Accreo Taxand:

Przy planowaniu rozszerzenia działalności na terenie miejskim lub miejsko-wiejskim należy wziąć pod uwagę działanie 3.2.1 „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Wysokość dotacji zależy od liczby tworzonych miejsc pracy i może sięgnąć nawet 300 tys. zł. Dotacja przekazywana jest w formie refundacji poniesionych kosztów kwalifikowanych.

Planowane projekty muszą wykazywać się opłacalnością ekonomiczną, co powinno znaleźć swoje odzwierciedlenie w biznesplanie. Szczegółowych informacji o kryteriach dostępu, katalogu kosztów kwalifikowanych oraz kompletnej dokumentacji aplikacyjnej należy szukać w regionalnych oddziałach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AJ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Zapytaj eksperta: skąd pieniądze na kwiaciarnię