Zapytaj eksperta o unijną kasę

16-06-2010, 10:49

Chcesz zdobyć dotacje ale nie wiesz jak? Masz wątpliwości, który konkurs jest dla Twojej firmy? Wyślij pytanie na eurokasa@pb.pl. Zdobędziemy dla Ciebie odpowiedź eksperta.

Od 2008 r. prowadzę firmę świadczącą usługi fotograficzne i teleinformatyczne. Chciałbym kupić maszynę do wywoływania zdjęć w różnych formatach, której koszt, w zależności od modelu, wynosi 30-70 tys. EUR. Czy są dotacje unijne na taką inwestycje?

Na pytanie naszego czytelnika odpowiedział Rafał Fabiszewski, dyrektor inwestycyjny w Europejskim Centrum Przedsiębiorczości.

Przedsiębiorstwa, które chcą skorzystać z dotacji w celu sfinansowania zakupu maszyny/urządzenia np. innowacyjnej maszyny do wywoływania zdjęć tzw. Foto Lab, mają dwie możliwości. W przypadku gdy działalność jest prowadzona na obszarze wiejskim, przedsiębiorca może się ubiegać o środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, działanie 312 „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”. Najbliższy nabór wniosków nastąpi ruszy 26 czerwca 2010 r. i potrwa do 9 lipca 2010 r. Pułap maksymalnego dofinansowania projektu wynosi 300 tys. zł.

Pozostali przedsiębiorcy mogą starać się o dofinansowanie w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Dla przykładu w woj. mazowieckim odpowiednim działaniem będzie działanie 1.5 „Rozwój Przedsiębiorczości”. Najbliższy konkurs będzie ogłoszony prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu. Preferowane będą mniejsze projekty, w których wartość dofinansowania nie przekroczy 2 mln zł.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Zapytaj eksperta o unijną kasę