Zarząd PGE w komplecie

AMB
opublikowano: 21-07-2008, 00:00

Największa grupa energetyczna w kraju w końcu skompletowała zarząd. Jej nowym szefem został Tomasz Zadroga.

Największa grupa energetyczna w kraju w końcu skompletowała zarząd. Jej nowym szefem został Tomasz Zadroga.

Potwierdziły się informacje „Pulsu Biznesu”. W piątek minister skarbu, działając jako jednoosobowe walne zgromadzenie akcjonariuszy, powołał brakujących członków zarządu Polskiej Grupy Energetycznej (PGE), największego krajowego gracza w branży. Nowym prezesem spółki został Tomasz Zadroga. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami „Pulsu Biznesu”, wybrany przez ministra prezes PGE nie jest związany z branżą energetyczną. Jak poinformowała spółka, nowy szef zarzą- du ma wykształcenie wyższe ekonomiczno-socjologiczne, duże doświadczenie w zakresie restrukturyzacji firm, planowania strategii i zarządzania finansami. Pracował w zarządach spółek z różnych branż, a obecnie jest wiceprezydentem The Association of Chartered Certified Accountants, światowej organizacji zrzeszającej zawodowych księgowych.

Wiceprezesem spółki ds. handlu i dystrybucji został Marek Trawiński, przewodniczący rady nadzorczej KGHM. Trawiński od dawna był typowany na prezesa PGE. W konkursie wystartował właśnie na to stanowisko, jednak rada nadzorcza spółki nie zdecydowała się na jego powołanie. Według nieoficjalnych informacji, chciano zaproponować funkcję wicepreze- sa, jednak rada nie mogła tego zrobić w ramach procedury konkursowej, bo kandydat złożył podanie wyłącznie na prezesa. Ostatecznie konkurs został unieważniony, a powołanie nowego szefa spółki i dwóch wiceprezesów (zdecydowano o utworzeniu dodatkowego miejsca w zarządzie) wziął na siebie minister skarbu. Szóstym wiceprezesem PGE został Piotr Szamanek, dotychczasowy członek rady nadzorczej spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AMB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu