Zarząd PZU: GPW jeszcze w tym roku

Łukasz Świerżewski
opublikowano: 22-05-2001, 00:00

Zarząd PZU: GPW jeszcze w tym roku

Zarząd PZU cały czas wierzy, że jeszcze w tym roku uda się wprowadzić towarzystwo na giełdę. Nie przejmuje się planami resortu skarbu upublicznienia spółki wiosną 2002 r.

Zarząd Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń jest przekonany, że towarzystwu nie grozi opóźnienie we wprowadzeniu jego akcji na warszawską giełdę. Termin końca 2001 roku powinien być dotrzymany. To oficjalne stanowisko władz ubezpieczyciela.

— Ciągle jestem optymistą i wierzę, że jest szansa upublicznienia PZU w 2001 roku. Gdybyśmy teraz przestali przygotowywać się do wejścia na giełdę w tym roku, to na pewno ta szansa by zniknęła — twierdzi Zygmunt Kostkiewicz, prezes PZU.

Bez większych zmian

Zygmunt Kostkiewicz uważa, że po zdymisjonowaniu Grzegorza Wieczerzaka, byłego przezesa PZU Życie, PZU ma już kontrolę nad całą grupą — z wyjątkiem spółki PZU Development.

Ze względu na koszty i konieczność pośpiechu nie będzie jednak zmieniana dotychczasowa struktura grupy PZU.

— Ideałem byłaby struktura płaskiego holdingu. W obecnej sytuacji jedyna możliwość to traktowanie PZU równocześnie jako samodzielnego towarzystwa i jako spółki holdingowej — twierdzi Zygmunt Kostkiewicz.

Nowa formuła rządów

W czerwcu ma być ujawniona formuła zarządzania grupą. Nie jest wykluczone, że nastąpią unie personalne w zarządach majątkowego i życiowego towarzystwa.

Zygmunt Kostkiewicz nie wyklucza podwyżki stawek w ubezpieczeniach OC właścicieli pojazdów. Trwa analiza tego segmentu rynku i decyzje zapadną na początku czerwca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Świerżewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zarząd PZU: GPW jeszcze w tym roku