Zarządzający wierzą w dobrą koniunkturę

KZ
opublikowano: 09-05-2006, 00:00

Dobre wieści dla graczy — większość z zarządzających TFI prognozuje, że akcje dużych spółek w tym półroczu jeszcze zdrożeją.

Jacek Dekarz, zarządzający UnionInvestment TFI

Dwa najbliższe miesiące nadal powinny być bardzo dobre dla rynku akcji, więc odwrócenie trendu wzrostowego jest mało prawdopodobne. Zmalała presja podażowa ze strony inwestorów zagranicznych, co w zestawieniu z wciąż dużym dopływem środków do krajowych funduszy powinno pozwolić na dalszą zwyżkę indeksów.

Jarosław Antonik, analityk KBC TFI

Rynek jest już dość mocno wykupiony i choć na fali drożejących surowców wzrosty jeszcze trochę potrwają, to na koniec czerwca indeks WIG20 będzie niżej niż obecnie. Zarządzający mo- gą za to szukać pomysłów in- westycyjnych wśród mniejszych podmiotów.

Wojciech Roztworowski, zarządzający SEB TFI

Dopiero jesienią spodziewam się nadejścia głębszej korekty. Najbliższe dwa miesiące powinny upłynąć pod znakiem wzrostów. Relatywnie lepiej od spółek z WIG20 powinny się zachowywać mniejsze spółki.

Grzegorz Szymański, zarządzający BPH TFI

W krótkim terminie oczekuję korekty, do której impulsem będzie spadek cen miedzi. To po- ciągnie w dół cały rynek, ale w dłuższej perspektywie spodzie- wam się kontynuacji wzrostów, napędzanej pozytywnym wydźwiękiem wyników większości spółek.

Konrad Łapiński, zarządzający Skarbcem TFI

Spodziewam się dużej zmienności, ale wartość indeksu największych spółek na koniec półrocza nie powinna znacznie odbiegać od obecnych poziomów. Nadal będzie szaleństwo na rynku akcji Biotonu i KGHM. Warto zwrócić uwagę na WIRR, czyli indeks mniejszych spółek. Ten wskaźnik może wzrosnąć do końca czerwca o kolejne kilka procent.

Marek Świętoń, zarządzający ING IM

Większość dużych spółek nie opublikowała jeszcze wyników. Oczekiwania inwestorów są jednak tak rozbudzone, że trudno może być im sprostać. Rozczarowani mogą więc za każdym razem mocno chłodzić nastroje na giełdzie. Niewiadomą pozostaje rozwój sytuacji na rynku surowców. To ona obecnie ma największy wpływ na kierunek, w którym podążają indeksy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu