Zarządzanie łańcuchem dostaw

GRZEGORZ LICHOCIK
opublikowano: 29-11-2013, 00:00

Profesjonalne zarządzenie łańcuchem dostaw może sprawić, że logistyka w przedsiębiorstwie będzie funkcjonowała jak szwajcarski zegarek.

Naszym klientom oferujemy optymalne zaplanowanie i realizację dostaw przy zachowaniu jak najniższych kosztów, możliwie szybkiej realizacji zamówień i utrzymaniu zapasów na odpowiednim poziomie.

W każdym kraju, w którym mamy oddział, stosujemy zintegrowane autorskie systemy IT do zarządzania transportem i logistyką magazynową. Dzięki tej strategii jesteśmy w stanie kompleksowo zarządzać wszystkimi procesami, a klienci mają dostęp do informacji o przesyłce w czasie rzeczywistym. Nasz system IT i procedury zapewniają wysoką jakość usług, z której Dachser jest znany.

W magazynach stosujemy system WMS (warehouse management system), który umożliwia dostęp do informacji o każdej przesyłce. Dzięki temu możemy sprawnie planować dostawy i kontrolujemy stany magazynowe. Na każdym etapie obsługi przesyłki są skanowane, dlatego mamy np. informacje, który pracownik kompletował zamówienie lub o której dokładnie godzinie kierowca z przesyłką odjechał z oddziału. System umożliwia również tzw. stałą inwentaryzację przeprowadzaną po każdej kompletacji. Polega ona na potwierdzaniu liczby pozostałych produktów — jeśli pojawia się niezgodność, system jest blokowany, a sytuacja musi zostać wyjaśniona. Rozwiązanie to właściwie eliminuje kradzieże i podnosi poziom bezpieczeństwa w magazynie.

Nasz system TMS (transport management system) umożliwia optymalne zaplanowanie dostaw, również wykorzystanie miejsc paletowych w ciężarówkach. Przy planowaniu transportu wykorzystywane są dokładne dane o wolumenie przesyłek, jakie są wprowadzone do systemu, przede wszystkim dotyczące wagi i wymiarów, aby przestrzeń ładunkowa była wykorzystana jak najlepiej. Służy to nie tylko minimalizowaniu kosztów dostawy, ale również ochronie środowiska — mniejsze wykorzystanie floty to mniejsza emisja CO 2. Działania proekologiczne mają ogromne znaczenie zwłaszcza w naszej działalności, z natury związanej z podwyższoną emisją CO 2.

Zarządzamy łańcuchami dostaw naszych klientów, wykorzystując doświadczenie zdobyte na wielu rynkach. Dokładamy przy tym wszelkich starań, aby nasi klienci nie ponosili zbędnego ryzyka.

GRZEGORZ LICHOCIK
prezes Dachser

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRZEGORZ LICHOCIK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu