Zarządzanie zmianami

MARCELINA CIEŚLAK ekspertka Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej
13-03-2015, 00:00

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

Wbrew przypuszczeniom, to nie aktualizacja prawa czy też reakcja partnerów biznesowych powoduje konieczność zmian w funkcjonowaniu małych i średnich przedsiębiorstw.

Głównym wyzwaniem stojącym przed nimi jest adaptacja do procesów wewnętrznych — taką przyczynę podaje 56 proc. badanych firm. Wskazują m.in. na mechanizmy związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi, a także z wprowadzaniem nowych rozwiązań informatycznych.

Jednym z ważnych czynników wpływających na sprawne funkcjonowanie firmy jest utrzymanie optymalnej liczby pracowników. Jednocześnie konieczność zdobycia nowych umiejętności i kompetencji kadry zarządzającej oraz personelu staje się największą barierą przy angażowaniu ich we wprowadzanie zmian. W tej dziedzinie polskim firmom wciąż brakuje znajomości dostępnych metod i narzędzi wspierających.

Warto, by wdrażały fachowe projekty nauczające sterowania zmianami w małych i średnich przedsiębiorstwach, zwłaszcza w czasach spowolnienia gospodarczego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MARCELINA CIEŚLAK ekspertka Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Zarządzanie zmianami