Zasłużą na premię

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 13-09-2004, 00:00

Producent mebli zapowiada dobre drugie półrocze. Kadra może więc już spokojnie czekać na akcje motywacyjne.

Drogie euro i wejście do Unii Europejskiej sprzyjało producentom mebli w pierwszej połowie roku. Giełdowa grupa Forte zarobiła w tym czasie na czysto ponad 10 mln zł.

— To półrocze musi być lepsze — mówi Andrzej Korzeb, wiceprezes spółki do spraw finansowych.

Do poprawy wyników dojdzie, mimo że popyt na meble przyszedł w tym roku z opóźnieniem. Po wiosennym uspokojeniu zwykle ożywienie na krajowym rynku rozpoczyna się w lipcu lub na początku sierpnia. Tym razem wzrost zamówień nastąpił pod koniec wakacji.

Wiele osób kupiło meble na wiosnę, na fali ożywienia sprzedaży tuż przed wejściem do UE. Dzięki temu grupa Forte tradycyjnie najgorszy drugi kwartał wyjątkowo zakończyła na plusie, także na poziomie zysku operacyjnego. Tyle że później zainteresowanie zakupem mebli wyraźnie zmalało. Wiceprezes Forte twierdzi jednak, że rynek już ożywa.

Od wyników grupy zależy, czy kadra menedżerska otrzyma akcje motywacyjne. Przeznaczono na ten cel prawie 520 tys. szt. po 5,50 zł, przy kursie około 14 zł.

Pierwszy warunek uruchomienia trzyletniego programu to wzrost kursu i poprawa EBITDA przynajmniej o 10 proc. każdego roku. Punkt bazowy dla kursu to 11 zł z ostatniej emisji.

— Można już powiedzieć, że w tym roku oba warunki będą spełnione — mówi Andrzej Korzeb.

Po półroczu EBITDA Forte wynosi prawie 13 mln zł wobec 10,5 mln zł przed rokiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zasłużą na premię