Zastąp Ludwika Sobolewskiego

KAK
opublikowano: 16-03-2010, 09:27

Łatwo nie będzie: musisz mieć przynajmniej pięcioletni staż na stanowisku kierowniczym w instytucjach rynku kapitałowego. Takie są warunki konkursu na prezesa GPW nowej kadencji ogłoszonego przez radę giełdy. Anons w tej sprawie ukazał się w dzisiejszej prasie.


Rada ogłosiła też konkurs na członków zarządu GPW. Tu wymagania nie są nieco mniej wyśrubowane: wystarczy „wieloletni staż pracy”, w tym trzy lata na „wyższej funkcji kierowniczej w instytucjach rynku kapitałowego”.

Aplikacje można składać do 14 kwietnia. Otwarcie zgłoszeń przewidziane jest na 15 kwietnia. Kandydaci na szefa GPW mają przedstawić „trzy priorytetowe działania kluczowe dla zapewnienia rozwoju spółki”, a walczący o posadę w zarządzie – to samo, uwzględniając działanie związane z funkcją, o która się starają.

Rozmowy kwalifikacyjne potrwają od 22 kwietnia do 6 maja. Kandydaci zostaną odpytani m.in. z działalności GPW, zasad obrotu instrumentami finansowymi, zarządzania przedsiębiorstwem i kierowania zespołami pracowników, zasad działania spółek handlowych (w tym należących do skarbu państwa), itd.

Rada ogłosiła konkurs w związku upływem kadencji zarządu GPW. Rok temu minister skarbu przedłużył ją z trzech do czterech lat w związku z przygotowaniami do prywatyzacji giełdy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Zastąp Ludwika Sobolewskiego