Zatrzymano trzech projektantów zawalonej hali MTK

Polska Agencja Prasowa SA
26-06-2006, 14:28

Policja zatrzymała trzech projektantów zawalonej w styczniu tego roku hali wystawowej Międzynarodowych Targów Katowickich (MTK). 28 stycznia pod jej gruzami zginęło 65 osób, a ponad 140 zostało rannych.

Policja zatrzymała trzech projektantów zawalonej w styczniu tego roku hali wystawowej Międzynarodowych Targów Katowickich (MTK). 28 stycznia pod jej gruzami zginęło 65 osób, a ponad 140 zostało rannych.

"Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Katowic w wieku 69 i 48 lat oraz 46-letni gliwiczanin" - podała w komunikacie śląska policja. W związku z katastrofą hali, od kilku miesięcy w areszcie przebywają już trzej byli szefowie MTK - dwaj członkowie zarządu i dyrektor techniczny.

Szczegóły zatrzymania przedstawiane są na rozpoczętej w poniedziałek o godz. 14 konferencji prasowej w katowickiej Prokuraturze Okręgowej. Jak podała policja, niezależnie od śledztwa w sprawie katastrofy hali, w laptopie jednego z zatrzymanych projektantów policjanci znaleźli m.in. materiały z dziecięcą pornografią, które podejrzany próbował usunąć 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Zatrzymano trzech projektantów zawalonej hali MTK