Czytasz dzięki

Zawodnik, trener, prezes

  • Dorota Czerwińska
opublikowano: 03-12-2012, 00:00

Bogdan Domagała EUROGLATER: Sport ukształtował mój charakter. Nauczył konsekwencji w dążeniu do celu, ale i pokory

MIEJSCE 1.

Jako młody człowiek widziałem swoją przyszłość w sporcie. Uprawiałem zapasy w stylu klasycznym, zdobyłem tytuł wicemistrza Polski juniorów, tym samym dostając się do ścisłej czołówki zapaśniczej w kraju. Jednak w 1981 r. zdecydowałem się na emigrację. Wyjechałem do Australii, gdzie po kilku latach otrzymałem obywatelstwo. Przez pewien czas pracowałem jako trener zapaśników. Australijczycy bardzo cenią polskich zapaśników. U nich ten sport stał wtedy na dużo niższym poziomie niż w Polsce. Później pracowałem w kilku branżach, w tym w budowlanej. Po 11 latach wróciłem do wolnej Polski. Prowadziłem działalność gospodarczą, byłem też dyrektorem i członkiem zarządu klubu ekstraklasy piłki siatkowej Jadar Sport Radom. To sport ukształtował mój charakter. Dał upór i nauczył konsekwencji w dążeniu do celu, ale też pokory.

Firma Euroglater powstała w 2004 r. Moim wspólnikiem jest inżynier budownictwa Radosław Jenżak. Ja jestem prezesem, Radek wiceprezesem. Bardzo dobrze się rozumiemy i uzupełniamy. Trzonem naszej firmy jest odpowiednio dobrana i sprawdzona na budowach kadra. Zatrudniamy siedmiu pracowników, którzy mają wymagane uprawnienia i bogaty dorobek zawodowy. Współpracujemy z wieloma profesjonalnymi firmami podwykonawczymi, które pracują tylko dla nas. Jesteśmy w stanie realizować inwestycje kompleksowo i w uzgodnionym terminie. Stawiamy na sprawdzone firmy, zarówno jeśli chodzi o inwestorów, jak i podwykonawców, dzięki czemu udaje nam się unikać kłopotów finansowych. Współpracujemy również z zaufanymi i rzetelnymi dostawcami materiałów. Budujemy domy mieszkalne, drogi, sklepy wielkopowierzchniowe, a przede wszystkim obiekty logistyczne: hale przemysłowe głównie dla przetwórstwa spożywczego. Prowadzimy również studio dekoracji wnętrz i elewacji. Dobieramy farby, tynki i techniki dekoracyjne wyspecjalizowanych włoskich firm. Jesteśmy gotowi do przygotowania dobranych kolorystycznie materiałów i mas dekoracyjnych.

Oferujemy także opracowanie indywidualnych projektów wnętrz. Nasi projektanci dysponują ogromną wiedzą w tym zakresie i co istotne doskonale znają materiały i techniki dekoracyjne. Mam 59 lat, żonę Jolantę i 18-letnią córkę Natalię. Bardzo lubię muzykę klasyczną, ale największą pasją pozostał sport. Uwielbiam golfa, narty, a po pracy często gram w piłkę siatkową, tenisa ziemnego i badmingtona. Na macie zapaśniczej już nie staję ani jako zawodnik, ani jako trener, za to z przyjemnością współpracujemy i sponsorujemy lokalną drużynę zapaśniczą w szkole mistrzostwa sportowego oraz Zapaśnicze Mistrzostwa Polski Seniorów. Sponsorujemy także inne lokalne inicjatywy sportowe na rynku radomskim i kileckim, m.in. siatkówkę, koszykówkę i brydż sportowy.

Euroglater

Miejsce: Radom

Działalność: inwestycje budowlane, począwszy od budownictwa mieszkaniowego po kompleksy hal przemysłowych, a także dekoracja ekskluzywnych wnętrz i elewacji

Zatrudnienie: 7 osób

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Polecane