Zbigniew Jakubas udziałowcem klubu piłkarskiego

  • DI
opublikowano: 04-06-2020, 15:34

Zbigniew Jakubas zostanie udziałowcem Motoru Lublin. Znany inwestor zapowiedział szybki awans drużyny ze swojego miasta rodzinnego do pierwszej ligi, wynika z informacji opublikowanych w czwartek na stronie internetowej klubu.

Podczas konferencji prasowej, w której uczestniczyli prezydent Lublina Krzysztof Żuk i Zbigniew Jakubas, ten pierwszy podkreślił, że zaangażowane biznesmena pozwoli na profesjonalizację klubu. Zbigniew Jakubas poinformował, że od roku wspiera Motor Lublin i będzie to robił nadal, ale formalnie jego wejście kapitałowe będzie możliwe dopiero we wrześniu. Podkreślił, że celem równoległym jest budowanie akademii piłkarskiej. Zadeklarował, w miarę pozyskania gruntu, gotowość budowy w ciągu czterech miesięcy trzech boisk z podgrzewaną i drenowaną płytą, aby akademia mogła ruszyć jesienią. W przyszłym roku chciałby zbudować tzw. camp, czyli obóz dla młodych piłkarzy. Jakubas podkreślił, że jest długoterminowym inwestorem w Motorze Lublin, dlatego ważne jest dla niego szkolenie młodzieży. Chciałby, aby za 3-4 lata w pierwszej drużynie 60-70 proc. piłkarzy było wychowankami klubu.

Zbigniew Jakubas inwestor, przedsiębiorca, właściciel grupy Multico
ARC

- Obiecuję z mojej strony ciężką pracę i wysiłek – powiedział Jakubas ujawniając, że chciałby, aby obecnie drugoligowy Motor Lublin był w przyszłym roku „oczko wyżej”, czyli w pierwszej lidze.

Zapytany o kwotę inwestycji, Jakubas powiedział, że „pieniądze są”, a on nie ma określonego limitu wydatków. Odnosząc się do sprawy akademii piłkarskiej powiedział, że to rząd kilkudziesięciu milionów złotych.

Zbigniew Jakubas, to kolejny znany przedsiębiorca, który zdecydował się zainwestować w piłkę nożną. Wcześniej zrobili to m.in. Dariusz Mioduski w Legii, Piotr Rutkowski w Lechu, Janusz Filipiak w Cracovii. W przeszłości zdecydowali się na to także Zbigniew Drzymała w Groclinie, Janusz Wojciechowski w Polonii oraz Krzysztof Klicki w Koronie Kielce, ale ich przygoda z klubową piłką nie miała dobrego zakończenia. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane