Zbliża się koniec korekty na rynku walutowym

Marcin R. Kiepas
28-05-2007, 00:00

Ten tydzień na rynku walutowym, ale też na innych, powinien rozpocząć się od stabilizacji notowań głównych par. Poniedziałkowe święto w USA, Wielkiej Brytanii i w Niemczech wyłączy dużą grupę inwe- storów.

Tydzień nie będzie jednak nudny. Publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC, weryfikacja danych o wzroście PKB w USA, miesięczny raport z amerykańskiego rynku pracy oraz majowe indeks Chicago PMI i ISM powinny dostarczyć dużo emocji.

Analiza techniczna wskazuje na prawdopodobieństwo osłabienia dolara wobec walut europejskich. Zdecydowany zwrot GBP/USD na poziomie czternastomiesięcznej linii hossy, wyhamowanie spadków EUR/USD blisko siedmiomiesięcznej linii hossy oraz odwrócenie tendencji wzrostowej na USD/CHF poniżej silnego oporu sugeruje, że rozpoczęte jeszcze w kwietniu korekcyjne umocnienie dolara prawdopodobnie się zakończyło.

Marcin R. Kiepas

X-Trade Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Zbliża się koniec korekty na rynku walutowym