ZBP: Wartość kredytów hipotecznych może przekroczyć 50 mld zł

  • PAP
opublikowano: 28-11-2018, 11:39

Banki mogą w tym roku udzielić ponad 200 tys. kredytów hipotecznych, których wartość przekroczy 50 mld zł, to poziom nie notowany od 10 lat - poinformował w środowym komunikacie Związek Banków Polskich (ZBP).

"Dotychczasowe wyniki w segmencie kredytów mieszkaniowych wskazują, że banki przekroczą w tym roku poziom 200 tys. kredytów hipotecznych o wartości przekraczającej 50 mld złotych, a więc na poziomie nie notowanym od 10 lat, od wybuchu kryzysu na międzynarodowych rynkach finansowych" – mówi cytowany w komunikacie ZBP dr Jacek Furga, prezes Centrum Prawa Bankowego i Informacji, przewodniczący Komitetu ds. Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych Związku Banków Polskich.

W opublikowanym przez ZBP raporcie Amron-Sarfin napisano też, że niepokojącym sygnałem na rynku nieruchomości staje się powrót cen transakcyjnych na rynku pierwotnym do poziomów sprzed kryzysu finansowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu